koncert

Cyklów abonamentowych podobnie jak w sezonie bieżącym będzie aż 104, z blisko pięciuset koncertami. Numer 104 nosi cykl chopinowski, w którym grać mają Natalia Truli, Tatiana Fiedkina, Tatiana Pikajzen i Arkadij Sewi- dow.

W ramach innych cykli chopinowskie recitale dadzą m.in.Wladimir Krajniew, Jewgienij Mogilewski, Naum Sztarkman, Anna Malikowa

Odręb­ne abonamenty poświęcone będą także muzyce Bacha, Mozarta (200-lecie śmierci), Beethovena, Szostakowicza (85 rocznica urodzin). Ceny pozostają bez zmian, tj. na poziomie już niemal symbolicznym – od niespełna dwóch do piętnastu rubli za cykl. A za nie mniej symboliczny fakt uznałbym widok, na który można było w Moskwie natknąć się jesienią i zimą – dwóch fleci­stów i fagocistę grających przed zasłuchanymi grupkami przechodniów Jana Sebastiana i Wolfganga Amadeusza w przejściach podziemnych i westybu­lach stacji metra; widok ów dał nawet tytuł obszernemu esejowi sumującemu obecną sytuację w radzieckiej muzyce, pomieszczonemu niedawno na ła­mach „Prawdy”.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)