pianino

Kiero­wał też Wielką Orkiestrą Symfoniczną Telewizji i Radia ZSRR, był głównym dyrygentem Moskiewskiego Kameralnego Teatru Muzycznego Borysa Pokrowskiego, od 1982 r. zaś stoi na czele utworzonej przez siebie Orkiestry Mini­sterstwa Kultury Związku Radzieckiego.

Znajdował również czas na prowa­dzenie orkiestry Filharmonii Sztokholmskiej (była to pierwsza stała praca radzieckiego dyrygenta za granicą), londyńskiej BBC, Wiener Symphoniker. Niewiarygodna pracowitość i wielki talent Rożdiestwienskiego owocowały olbrzymią liczbą znakomitych nagrań: są wśród nich rejestracje wszystkich symfonii Schumanna i Brucknera, Czajkowskiego i Głazunowa, Rachmanino­wa i Sibeliusa, Prokofiewa (za które to nagranie otrzymał kilka płytowych wawrzynów) i Szostakowicza, a także wszystkich baletów Czajkowskiego i – wraz z małżonką, pianistką Wiktorią Postnikową – wszystkich koncertów fortepianowych Rachmaninowa.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)