muzycy

Tak czy inaczej za sprawą powyższe­go incydentu festiwal zubożał aż o trzy koncerty, w tym o wykonania dzieł kompozytorów tak znanych.

Leonid Hrabowski (Homęomorfia IV), Jelena Firsowa (Nostalgia), Dymitr Smirnow (II Symfonia), Faradż Karajew (serena­da pod intrygującym tytułem Pożegnałem się z Mozartem na moście Karola w Pradze) czy Mieczysław Wajnberg (Symfonia kameralna nr 3); potem wy­padła z programu jeszcze Gwiazda wigilijna Władimira Riabowa (nieporozu­mienia z dyrygentem), Dedykacja dla Eliota Sofii Gubajduliny (nagły wyjazd solistki), Koncert na wiolonczelę i orkiestrę z koncertującym fortepianemTa­tiany Siergiejewej.  A co do wspomnianego strajku dodajmy, że nie był to w owych miesiącach jedyny protest muzyków w Moskwie.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)