Trendy

Olejek do brody — jak często powinno się go stosować?

jak stosowac olejek do brody

W zapuszczaniu brody najważniejsza jest regularność w jej pielęgnacji, do której wykorzystuje się odpowiednie kosmetyki, takie jak olejek do brody. Potwierdzić to zarówno ci brodacze, którzy zostali obdarzeni nieco lepszymi genami, jak i ci, którzy musieli mocno starać się o to, by wyhodować upragniony zarost. Jak często powinno się więc stosować olejek do brody i czemu warto to robić?

Czym dokładnie jest olejek do brody, gdzie go kupić?

Z racji na to, że olejek do brody to jeden z podstawowych kosmetyków, które mężczyźni wykorzystują do jej pielęgnacji, bardzo ważne jest znalezienie miejsca, w którym taki będzie można kupić, a także dowiedzieć się jaki olejek do brody wybrać ze względu na swój typ skóry oraz zarostu. Wybór jest bowiem naprawdę spory i powinniśmy dopasowywać kosmetyk do tego, jaką mamy skórę. 

Jeśli chcemy kupić dobry olejek do brody, to możemy spróbować szukać takowego w dobrych drogeriach. Niestety dość często mogą one mieć ograniczony wybór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji zarostu. Sporo sklepów, które się w niej specjalizują, znajdziemy jednak z pomocą internetu. 

Sam olejek może być dostosowany do poszczególnych typów z racji na to, że składa się bazy powstającej właśnie z olejków o różnych właściwościach, substancji zapachowych, a także składników aktywnych, które w dużej mierze determinują to, jakie właściwości będzie mieć olejek do brody. Może on przykład wspomagać porost brody, czy też redukować jej suchość oraz plątanie się. 

Jak często powinno się stosować olejek do brody?

Nie da się jasno określić tego, jak często powinien być stosowany olejek do brody. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji, a także oczywiście od ciała, a dokładniej od skóry, czy też samych włosów na brodzie. Łatwiej mają mężczyźni z dobrze nawilżoną skórą, która produkuje więcej sebum. Oni mogą bowiem korzystać z olejku nieco rzadziej. 

W wypadku mężczyzn z suchą skórą olejek do brody powinien się jednak stać wręcz najlepszym przyjacielem, który jest wykorzystywany przynajmniej raz dziennie na wilgotnej brodzie, która wcześniej została umyta. Jeśli czujemy, że to za mało można jeszcze dodatkowo użyć olejku wieczorem przed pójściem spać. Wtedy lepiej jednak stawiać na olejek pozbawiony substancji zapachowych. Będzie on mniej drażniący przed snem. 

Ważne jest, by pamiętać o regularności w stosowaniu olejku do brody. Dzięki niej można bowiem uzyskać najlepsze efekty i znacząco zagęścić swoją brodę, a także nadać jej dobrego wyglądu i przyjemnego odczucia w dotyku.