muzyka

Najpiękniej zaprezentowała się znana Serenada na smyczki,fantazja na kilkanaście odzianych w zwiewne błękity solistek i kilku solistów, miękka, wdzięczna i cudownie potoczysta.

Inna rzecz, że przy realizacjach baletów Balanchine’a przydałaby się jeszcze większa precyzja zespołu i lepiej prowa­dzona orkiestra. Sezon muzyki fortepianowej zainaugurował 15 września występ Tatiany Nikołajewej w Małej Sali Konserwatorium, gdzie u wejścia jej nazwisko wid­nieje na marmurowej tablicy złotych medalistów uczelni.  Wykaz ten, obejmu­jący absolwentów lat 1875-1949, otwiera Sergiusz Taniejew, w następnym z kolei roczniku jest m.in. Stanisław Barcewicz, a w roczniku 1947 wrazzNi- kołajewą – Światosław Richter i muzykolog Konstantin Sakwa.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)