Trendy

„ŻÓŁTY” – idealny wybór na wiosnę

modne ubrania

Żółty – kolor słońca, piasku, tulipanów i forsycji, który budzi same przyjemne skojarzenia. Energia i optymizm tej barwy dochodzą do głosu także w modzie, wiodąc prym szczególnie w wiosennym i letnim okresie. Z czym nosić żółty? Odpowiedź nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać, bo ten kolor ma wiele twarzy – kanarkowy, bananowy, szafranowy, miodowy i wiele innych. Zacznijmy zatem od początku!

Zwracamy uwagę na żółty odcień w szafie zazwyczaj w okolicy wiosny – jego radosna aura idealnie oddaje nastrój cieplejszych dni, których w tym roku szczególnie nam brakuje. Podświadomie chcemy przyciągnąć słońce, a żółty w stylizacjach może nam w tym pomóc. Barwa jest wyrazista, dlatego już jej odrobina sprawia, że stylizacja zyskuje to „coś”, a nasz „vibe” przestawia się z zimowego na letni. Tylko co dalej? Z czym łączyć żółty?

Udane miksy

Pojedyncze elementy garderoby w słonecznym odcieniu mocno zwracają na siebie uwagę i nieco przejmują kontrolę nad całością, a co dopiero żółty total look. Dlatego, choć barwa jest optymistyczna, jej nadmiar może okazać się niezbyt trafiony, a stylizacja – infantylna. Rozwiązanie? Miksowanie z głową!

– Żółty ma wiele odcieni, ale jeśli zależy nam na odrobinie słońca w garderobie, to sięgamy chętnie po kanarkowy, bananowy, słomkowy czy szalony neon. W każdym wydaniu barwa jest „charakterna” i dominująca, dlatego podstawową zasadą przy budowaniu stylizacji z jej użyciem jest zastosowanie spokojnego, stonowanego uzupełnienia. Najlepsze będą kolory bazowe – szarość, popiel, biel, które idealnie zrównoważą całość i będą tworzyły przyjemne dla oka zestawienie. Polecam połączenie żółtego z jeansem, który również nieco uspokoi krzykliwą barwę. Wiele osób zastanawia się nad czernią – to również będzie dobry wybór, ale musimy pamiętać, że kontrast będzie większy – mówi ekspertka marki KiK i dodaje: jeśli lubimy żółty kolor, ale boimy się jej intensywności, możemy wybrać odzież w delikatne wzory – np. łączkę – albo zastosować barwę jedynie w dodatkach – słomkowa torebka, trampki czy okulary będą strzałem w dziesiątkę.

Do lata piechotą

Żółty to nie tylko sposób na wprowadzenie wiosennych akcentów w stylizacjach. Równie dobrze (a może nawet lepiej) komponuje się z letnimi outfitami, doskonale komponując się z opalenizną. Dlatego warto rozważyć te elementy, bo mogą zostać z nami na dłużej!

– Przeglądając propozycje odzieżowe na przełom wiosny i lata widać gołym okiem, że wiele wzorów, ale także fasonów jest niemal skrojonych pod ten energetyczny kolor. Weźmy np. sukienki czy bluzki z dekoltem w stylu hiszpańskim. Taka wariacja świetnie koresponduje z opaloną skórą ramion. Barwa świetnie wygląda także na typowo wiosennych printach – delikatnych stokrotkach czy kompozycjach z owocami – np. cytryną. Wybierając jeden element garderoby w tym odcieniu i zestawiając go z bardziej uniwersalnym – jeansową kataną, jasnymi cygaretkami czy ołówkową, jasną spódnicą – uzyskamy świeżą i promienną stylizację – komentuje stylistka marki KiK.

Na co dzień i od święta

Dzięki wielu odcieniom żółty sprawdzi się w stylizacjach codziennych, jak i tych na bardziej uroczyste spotkania. Co, z czym połączyć, aby czuć się komfortowo i stylowo na spacerze oraz przyjęciu rodzinnym? Żółty dobrze się nosi, jeśli wiemy, co założyć i w jakim odcieniu. Pastelowy podkreśli urodę blondynek, złoto i ochronę pokochają rudowłose, a miodowa barwa będzie świetnym dodatkiem dla pań o typie chłodniejszego lata. Korzystajmy!