Trendy

Pięć TOP prezentów dla Niej i dla Niego

prezenty dla niej i dla niego

Ponadczasowe skórzane i ekologiczne dodatki są nadal w modzie, ale czy na pewno wiemy, jak je wręczać, by nie popełnić żadnego faux pas?

Skórzane upominki kojarzą się z elegancją i szykiem – mówi Paweł Rowicki, właściciel firmy Cedar z galanterią osobistą. Takie dodatki są po prostu piękne, ceni się je również za ponadczasowość, uniwersalność i funkcjonalność. Portfele, paski i inne skórzane akcesoria to wciąż najchętniej wybierane prezenty na wszelkie okazje – niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z istnienia tzw. podarunkowego savoir-vivre, czyli zasad wręczania tych upominków, które zrodziły się na bazie przesądów.

W tym sezonie warto postawić na pięć topowych upominków i wiedzieć jak prawidłowo
je przekazać wybranej osobie – eksperci firmy Rovicky przygotowali podpowiedzi.

1. Portfel to idealny pomysł na prezent z prostego powodu – zgodnie z przesądami portfela nie powinno się nigdy samodzielnie kupować. Uwaga – warto pamiętać, że w złym tonie jest podarunek w postaci pustego portfela – przed zapakowaniem można więc włożyć do środka symboliczny grosik! Dla kobiet wybieramy portfele czerwone i złote – te barwy symbolizują bogactwo i władzę.

2. Torba wielofunkcyjna dla pań lub saszetka dla panów ucieszy na pewno wszystkich, lubujących się w kolekcjonowaniu takich dodatków do garderoby. Ten podarunek warto wzbogacić o specjalną zawieszkę, gdyż wciąż utrzymują się przesądy, że toreb nie wolno stawiać na podłodze, gdyż uciekną z niej wszystkie pieniądze!

3. Pasek podkreśli codzienny strój oraz doda elegancji nie tylko panom. Ale uwaga! Czy wiecie, że z tym pomysłem na podarunek wiąże się pewien dziwny zwyczaj? Otóż pasek symbolizuje… ograniczenie wolności – jeśli obdarowany chce uniknąć „usidlenia” powinien zapłacić za prezent choćby symboliczną kwotę – niezależność powróci, gdy prezent przestanie być prezentem.

4. Skórzane etui, czyli piękny gadżet, mający na celu chronić wartościowe przedmioty, karty płatnicze i dokumenty. Etui stanowi idealne rozwiązanie w naszym bezgotówkowym świecie, w którym coraz częściej zapomina się o portfelach i torebkach. Pozycja tego dodatku umacnia się i rozkwita w postaci wielu rodzajów do wyboru, takich jak, m.in.: etui na klucze, etui na dokumenty, etui na długopisy czy okulary. I uwaga! Ten modny dodatek na razie jest całkowicie wolny od przesądów!

5. Rękawiczki oto TOP prezent na pandemiczne czasy! Przyda się nie tylko na przedwiosenne chłody, ale i na wszelkie okazje, gdy trzeba ochronić dłonie przed dotykaniem skażonych wirusami powierzchni. Obdarowani docenią najbardziej takie rękawiczki, w których będzie można korzystać z telefonu bez konieczności ich zdejmowania. Uwaga! Pewien przesąd podaje, że rękawiczki, jako prezent to zapowiedź kłótni – można się uwolnić od tej klątwy, płacąc za ów prezent symboliczny grosik – podobnie jak w przypadku paska.