Modne buty

Większy komfort i reaktywność. Poznaj rodzinę Salomon Sonic 4

buty sportowe

Obuwie francuskiej marki Salomon od lat cieszy się ugruntowaną pozycją w środowisku biegaczy górskich. Ostatnie lata pokazały jednak, że Salomon coraz bardziej wyrabia sobie pozycję w segmencie butów szosowych. W ciągu ostatnich kilku lat marka udowodniła, że może wykorzystać swoje doświadczenie jako producent wysoko wydajnego obuwia dla biegaczy przełajowych i górskich również w świecie biegów ulicznych. Wyniki z ostatnich dwóch lat mówią same za siebie.

Marka odniosła sukces w sprzedaży detalicznej dzięki butom Sonic i Predict RA w 2019 i 2020 roku, co zwróciło uwagę zarówno ekspertów specjalizujących się w prowadzeniu sklepów, jak i podiatrów. Sukces był możliwy dzięki wyjątkowemu podejściu do projektowania obuwia. Marka prezentuje zaktualizowaną gamę Sonic na sezon wiosna 2021, w której zastosowana została nowa technologia Opti-Vibe.

W sezonie wiosennym 2021 Salomon postanowił iść za ciosem ulepszając gamę modeli Sonic: Balance, Confidence i Accelerate, dedykowanych do biegania po asfaltowej nawierzchni.  Pracując z przekonaniem, że buty do biegania powinny współpracować z biegaczem, Salomon opracował trzy nowe modele Sonica, zaprojektowane tak, aby pasowały do specyfiki biegu każdego biegacza.

Wszystkie trzy modele są wyposażone w technologię Salomon Opti-Vibe, która łączy w sobie dwie pianki – jedną tłumiącą wibracje, a drugą wspomagającą napęd i zwrot energii. Efektem końcowym jest mniejsze zmęczenie, dzięki czemu można w pełni skupić się na bieganiu.

Aby stworzyć Optivibe, Salomon skonstruował i odtworzył wiernie ludzką nogę – w tym kości, mięśnie i więzadła tak, aby jak najlepiej poznać biomechanikę ludzkiej nogi i stopy. Projektanci laboratorium biomechaniki Salomona skupili się na tłumieniu wibracji przy kontakcie stopy z podłożem, co miało na celu zmniejszenie zmęczenia dolnej części nogi bez utraty dynamicznego odbicia. W rzeczywistości eksperci byli w stanie potwierdzić 15-procentowy spadek wibracji w porównaniu z tradycyjnym obuwiem biegowym. Rozwiązanie to pomaga zmniejszyć poziom drgań przenoszonych na stopę, dzięki czemu ogranicza zmęczenie, nie wpływając przy tym negatywnie na przetaczanie stopy.

Optivibe to jedna z kilku technologii zastosowana w nowej kolekcji Sonic

ZAPROJEKTOWANE DLA: początkujących i zaawansowanych biegaczy szosowych, poszukujących butów treningowych lub uniwersalnych (szczegółowe opisy poniżej). Zaprojektowane z myślą o ochronie mięśni podczas biegu i umożliwienia im szybszej regeneracji.

Kluczowe produkty

Sonic 4 Balance, to model, który zaprojektowany został tak, aby zapewnić doskonałą amortyzację i szybkie odbicie. Nazwany „Najlepszym nowym butem roku 2020” przez Runner’s World UK. W tym modelu wykorzystano technologię Salomon Opti-Vibe, aby znacznie zmniejszyć wibracje i ograniczyć zmęczenie mięśni, jednocześnie zapewniając sprężystość i dynamikę. Miękka, komfortowa siateczka i nowa wewnętrzna konstrukcja sprawiają, że są to wygodne, a jednocześnie responsywne buty do biegania po ulicy.

Drop: 8 mm

Sonic 4 Confidence wykorzystują szereg elementów zapewniających dodatkową ochronę na twardym podłożu. 268 gram wagi oraz 10 milimetrowy drop powodują, że buty są stabilniejsze. Ta zaktualizowana wersja zapewnia większą pewność na asfalcie, dzięki specjalnie zaprojektowanej siateczce i konstrukcji sensiFIT, otulającej stopy. Wyściełany kołnierz i język zapewniają wygodę, natomiast amortyzacja Opti-Vibe pomaga zmniejszyć zmęczenie mięśni, tłumiąc niepożądane wibracje. To wszystko sprawia, że trening może być teraz dłuższy i wydajniejszy.

Ważący zaledwie 223 g Sonic 4 Accelerate to lekkie buty treningowe z funkcjami zaprojektowanymi w celu zoptymalizowania treningu prędkości. But dedykowany jest zaawansowanychm technicznie biegaczom, a to z uwagi na jego 6 mm drop. Lekki model treningowy Sonic 4 Accelerate wyposażono w wiele elementów pozwalających zoptymalizować prędkość: technologia Opti-Vibe zmniejszająca drgania i zmęczenie mięśni, Geometric Decoupling, czyli nowatorski system podeszwy zewnętrznej, współpracujący ze stopą, umożliwia płynne i skuteczne przenoszenie nacisku z pięty na palce, oraz SensiFit™, która sprawia, że but idealnie dopasowuje się do stopy i utrzymuje ją w miejscu, zapewniając komfort i dynamikę bez zbędnej masy.

W wszystkich modelach Sonic zastosowano siateczkę Engineered Mesh. Zróżnicowany splot zapewnia wsparcie i trwałość lub elastyczność i przewiewność, w zależności od tego, co najbardziej potrzebne jest w danej części buta. Język wykonany został w technologii OrthoLite® Impressions, która zapewnia natychmiastową wygodę. System ten wykorzystuje wolno odkształcającą się piankę, zrobioną w 50% z oleju pochodzenia ekologicznego. Materiał zaciska się, odwzorowując z czasem kształt stopy, przez co zapewnia dokładne dopasowanie i komfort. Z kolei technologia, w której wykonane są wkładki OrthoLite® gwarantuje wyjątkową amortyzację, wygodę, przewiewność i trwałość. Wykorzystanie tych wkładek to jeden z najlepszych sposobów na podniesienie komfortu użytkowania oraz funkcjonalności obuwia.