koncert

A zaproszenie to pozostawało w związku z wykonaniami polskiej muzyki współczesnej, przedsięwziętymi przez młodego, utalentowanego i energiczne­go szefa pracującej w Jekatierinburgu Uralskiej Orkiestry Symfonicznej, An­drzeja Borejkę, którego poznałem podczas błyskotliwego występu na ostatniej „ Moskiewskiej Jesieni”.

Pojechałem do Jekatierinburga tym chętniej, że Bo- rejko jest – jak już wspominałem – z pochodzenia Polakiem, a także zdobywcą wyróżnienia na Konkursie im. Fitelberga w Katowicach w 1987 r. W programie koncertu, na który dotarłem, znalazły się Wariacje na temat Paganiniego na fortepian i orkiestrę Lutosławskiego; miała tego wieczoru zabrzmieć także Mandagora Szymanowskiego, ale nie doleciały na czas ma­teriały nutowe.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)