muzyka

Swoje własne cykle mają m.in. Jewgienij Swietłanow, Tatiana Nikolajewa, Państwowa Orkiestra Kameralna ZSRR, ze­spół „Concertino” pod kierownictwem Andrieja Korsakowa, „Akademia Mu­zyki Dawnej” Tatiany Grindienko, zespół solistów „Madrygał” pod kierow­nictwem Olega Janczenki, Kwartet im.Borodina.

Odrębny cykl abonamentowy upamiętnia 50-lecie (jak’łatwo zauważyć, rocznice Rosjanie szalenie lubią umieją je godnie świętować) Sali im.Czajkowskiego.Ceny abonamentów pozostają niewysokie – za 4-5 koncertów płaci się w zależności od repertuaru i kategorii miejsca na sali od niespełna 2 do 15 rubli, przy przeciętnej płacy wynoszącej ponad 250 rubli miesięcznie. Mimo szalejącego dookoła kryzysu gospodarczego imprez jest więc wielka obfitość, publiczność na ogół dopisuje, ba, nawet pojawiają się też wciąż nowe zespoły, i to nietuzinkowe.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)