Makijaż

Jak zrobić makijaż wieczorowy – zasady, o których warto pamiętać

makijaz wieczorowy

Przygotowanie się na wyjątkową imprezę z pewnością wymaga od kobiety sporo wysiłku i czasu. To nie tylko wybranie odpowiedniej stylizacji i zrobienie ładnej fryzury. Warto wiedzieć, że do tego konieczne jest zrobienie profesjonalnego makijażu, który utrzyma się na skórze przez długi czas. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób robić makijaż wieczorowy na specjalne wyjścia i jak dbać o skórę, by nie została nadmiernie obciążona? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem przygotowanym dla każdej kobiety.

Nakładanie makijażu wieczorowego na dzienny – czy do torby pomysł?

Jeśli wybierasz się na imprezę po dniu spędzonym w pracy z pewnością zastanawiasz się, czy możesz zrobić makijaż wieczorowy bez zmywania tego dziennego. Jeśli nie masz za wiele czasu na przygotowania możesz zdecydować się na takie przyśpieszenie prac. Jednak mając nieco więcej czasu warto zdecydować się na zmycie make-upu dziennego i stworzenie wieczorowego od podstaw. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty, a co więcej trwałość kosmetyków będzie większa.

Jakie kosmetyki stosować do zrobienia makijażu wieczorowego?

Do nakładania makijażu wieczorowego warto zastosować bazę pod podkład, dzięki której skóra będzie wyrównana, a inne kosmetyki będą do niej lepiej przylegać. Następnie można przejść do nakładania korektora, by ukryć niedoskonałości oraz oznaki zmęczenia. Po tym można przejść do nakładania podkładu, czyli wyrównywania kolorytu skóry. Do wygładzenia i delikatnego utrwalenia efektu warto zastosować puder transparentny. Następnie można rozpocząć konturowanie twarzy. Do tego z pewnością przyda się róż, bronzer i rozświetlacz. Dzięki tym kosmetykom można nadać twarzy zupełnie nowe rysy, a co za tym idzie wygląd. Następnie można zacząć robienie makijażu oczu i brwi. Można podkreślić je nieco mocniej i zdecydować się na zastosowanie odważniejszych kolorów. Usta na początku warto delikatnie oczyścić z suchych skórek, a następnie nałożyć pomadkę i konturówkę.

Czy trzeba zmywać makijaż wieczorowy po powrocie do domu?

Wiele kobiet zastanawia się, czy warto zdecydować się na zmywanie makijażu wieczorowego po powrocie do domu. Z wieczornych imprez zazwyczaj wraca się naprawdę późno przez co ostatnia rzecz, o której się myśli to pielęgnacja twarzy. Jednak chcąc utrzymać skórę w doskonałej formie warto zdecydować się na dokładne oczyszczenie naskórka.

Pamiętając o tych kilku zasadach można stworzyć piękny i profesjonalny makijaż wieczorowy, który będzie dopełnieniem odważnych i szalonych stylizacji.