Makijaż

Jak zrobić dzienny makijaż – zasady, o których warto pamiętać

makijaz

Kobiety bardzo często decydują się na robienie makijażu. Jest on sposobem na dodanie sobie pewności siebie. Dzięki kilku kosmetykom można ukryć niedoskonałości i podkreślić naturalne piękno. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje make-upu – dzienny i wieczorowy. Różnią się od siebie pod wieloma względami. Jeśli chcesz wiedzieć jak umalować się do pracy lub na uczelnię koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat. Podpowiadamy jakie kosmetyki warto stosować, a czego lepiej unikać.

Jak przygotować skórę do dziennego makijażu?

Zanim zdecydujesz się na nałożenie kosmetyków do makijażu na skórę koniecznie zadbaj o to, by była ona dobrze przygotowana. Bardzo ważne jest zastosowanie kosmetyków do oczyszczania, dzięki którym pozbędziesz się ze skóry powierzchownych zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Po oczyszczeniu trzeba pamiętać o przywróceniu skórze jej naturalnej bariery ochronnej, czyli zastosowaniu toniku. Na samym końcu można zdecydować się na nałożenie kremu lub serum do twarzy. Jeśli są to kosmetyki, które szybko się wchłaniają można je stosować jako bazę pod podkład. Jeśli skóra jest dobrze przygotowana można przejść do nakładania makijażu mając przy tym pewność, że będzie wyglądać perfekcyjnie i naturalnie.

Jakie kosmetyki stosować do zrobienia dziennego makijażu?

Przygotowując się do pracy lub na uczelnie lepiej nie przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków. Warto pamiętać o tym, że makijaż dzienny powinien być naturalny i lekki. W takim wypadku można zrezygnować ze stosowania bazy pod podkład i od razu przejść do nałożenia korektora na niedoskonałości, a następnie przejść do rozprowadzenia podkładu. Po wyrównaniu kolorytu skóry można zdecydować się na delikatne przypudrowanie twarzy, ponieważ jest to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na utrwalenie makijażu. Na samym końcu można nałożyć róż na policzki. Dzięki temu naturalny make-up będzie wyglądać świeżo i odmłodzi twarz. Na rzęsy można nałożyć odrobinę tuszu, brwi delikatnie podkreślić kredką, a usta pomalować pomadką bezbarwną.

Jakie odcienie dobierać do dziennego makijażu?

Wyzywające kolory na oczach lub ustach to nie najlepszy pomysł przy makijażu dziennym. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na kolory stonowane takie jak odcienie beżu. Na usta można nałożyć błyszczyk lub pomadkę, która jedynie delikatnie barwi wargi na wiśniowy lub malinowy kolor.

Pamiętając o tych kilku zasadach można zadbać o to, by dzienny makijaż wyglądał ładnie i podkreślał urodę.