Porady i wydarzenia

Dobra kultury sprzedawane przez internet

zakupy online

Zakupy przez internet cieszą się wielką popularnością, każdego roku zdobywając coraz większe rzesze zwolenników, których przyciąga przede wszystkim wygoda i atrakcyjne ceny.

O ile jednak zakup towarów, które posiadają materialną postać wiąże się z wydłużeniem czasu transakcji o kilka dni potrzebnych na dostarczenie przesyłki, to wada ta nie dotyczy dóbr kultury dystrybuowanych poprzez sieć w postaci cyfrowej. Jako przykłady możemy podać muzykę sprzedawaną w formatach mp3 lub podobnych, książki elektroniczne, cyfrowe kopie filmów, dostępne także z poziomu telewizora wyposażonego w specjalny dekoder czy też gry ściągane ze strony producenta czy przez specjalnie stworzone do tego celu platformy cyfrowe. Wydaje się, że w przypadku niematerialnych dóbr kultury to właśnie taki sposób dystrybucji wydaje się najlepszy – dzięki wyeliminowaniu konieczności tworzenia nośników, takich jak płyty czy papier, redukcji ulega cena, a wszystkie interesujące nas tytuły możemy nabyć bez wychodzenia z domu, szybko i łatwo, a co najważniejsze tanio. Jak pokazują statystyki, ten sposób zaopatrywania się w filmy, książki czy muzykę staje się coraz popularniejszy.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)