Porady i wydarzenia

Czy kremy do twarzy trzeba zmieniać? To musisz wiedzieć.

krem do twarzy

Bez dwóch zdań krem nawilżający można uznać jako kosmetyk podstawowy w łazience każdego z nas. Bez względu na to, który typ cery posiadamy, to przy wyborze odpowiedniego kremu, możemy ją utrzymać w stanie nienagannym. Czasami jednak sporo czasu nam zajmuje znalezienie właściwego kremu. Czy osoby, które już znalazły dla siebie właściwy krem, mogą pielęgnację skupiać na tym samym kremie, a może jednak będą musiały go co jakiś czas zmieniać?

Używanie cały czas tego samego kremu do twarzy

Jeśli chodzi o kremy do twarzy, to ich wybór na rynku jest naprawdę spory. Nic dziwnego, że sporo problemu nam zajmuje wybór tego jednego jedynego. Mamy świadomość tego, że każdy ma inną cerę i potrzebuje innego kremu. Gdy krem przynosi nam takie efekty, których oczekiwaliśmy, to dosyć trudno jest nam się z nim rozstać.

Gdy już znaleźliśmy idealny krem, to mogłoby się wydawać, że tematem tym możemy się już przestać interesować. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że niektórzy mówią, iż krem do twarzy powinien być co jakiś czas zmieniany na inny. Jak to jest w rzeczywistości? Jedni się z tym zgodzą, a inni uważają, że krem raz dobrany okaże się strzałem w dziesiątkę i nie widzą konieczności poszukiwania dla siebie nowego kremu.

Jeśli udało się nam kupić naprawdę dobry krem, to powinien on być kluczowym punktem w naszej pielęgnacyjnej rutynie. Nie zmieniajmy tego kosmetyku, ponieważ możemy na tym wszystkim źle wyjść.

Kiedy wypadałoby zmienić krem?

Wiadomo, że krem do twarzy należy zmienić, gdy ten przez nas kupiony okazał się kompletną wpadką. Nie możemy pozwolić sobie przecież na używanie kremu, który drażni naszą skórę. W takim wypadku koniecznie musimy poszukać nieco lepszej alternatywy. Musimy pamiętać, że czasami wybór właściwego kremu opiera się na metodzie prób i błędów.

Czasami dany krem nam pasuje, a z czasem zaczyna naszą skórę podrażniać. Jest to całkowicie normalne, ponieważ z czasem potrzeby naszej skóry się zmieniają. Gdy ukończymy dwudziesty piąty rok życia, to procesy starzenia są już przyspieszone. W naszym organizmie wtedy spada ilość kwasu hialuronowego oraz naturalnego kolagenu.

Wówczas pielęgnacja powinna się opierać na uzupełnieniu takowych niedoborów. Cera także reaguje na panujące warunki atmosferyczne. Ostre słońce, mróz, czy też różnice w temperaturach odbijają się na stanie naszej skóry. Czasem potrzebne są kremu o innej konsystencji, czy też o całkowicie innych składnikach.