konsupcjonizm

Szczerze mówiąc nowoczesny styl dokonywania zakupów jest oparty na sile emocji oraz przyzwyczajeń. Osoba wydająca pieniądze jest zadowolona z produktów, które nabywa i cieszy się stopniowo coraz bardziej kupując ich więcej.

Tak naprawdę koło jednak jest zamknięte. Nigdy nie można pozwolić, aby kwestie konsumpcji pozbawiły Cię zdrowego rozsądku. Niestety rzeczywistość zakupowa z reguły ukierunkowana jest na stopniowe wydawanie i niemyślenie o tym co się robi. Liczy się zaspokojenie potrzeb, które z czasem podlegają przemianom, ale wolny rynek potrafi się błyskawicznie do nich dopasować i szczerze mówiąc człowiek nigdy nie wychodzi z tego koła wydawania pieniędzy. Konsumpcja daje radość jedynie przez jakiś czas. W pewnym momencie staje się nawet utrudnieniem dla człowieka, który np. nie ma środków na podstawowe dobra. Podsumowując, konsumpcja jest na pewno radosnym wydarzeniem dla ludzi posiadających pieniądze. Dla niektórych to koszmar, ponieważ wydatki są bardzo trudnym obszarem zarządzania. Tak naprawdę jednak wszyscy znajdujemy się w rzeczywistości, gdzie pieniądze oraz wydatki odgrywają kluczową rolę. Musisz jednak przemyśleć tę kwestię i odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę zakupy ci dają?

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)