skrzypce

Małżonka Ganewa, też znana pianistka, dodała, że Bieriezowski stanowi takie konkursowe odkry­cie, jakim swego czasu stał się – choć tak odmienny – Michaił Pletniów, dziś zresztą nie tylko wielkiej klasy pianista, lecz także świetny dyrygent.

Drugą nagrodę i srebrny medal przyznano również Rosjaninowi, dla odmiany studen­towi konserwatorium w Leningradzie – Władimirowi Miszczukowi. W kategorii skrzypiec triumfowała młodziutka, zaledwie 18-letnia, za to już uwieńczona laurami drugich nagród w konkursach w Genui i Brukseli, świetna Japonka – Akiko Suwanai. Naukę na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat trzech. Podobnie jak stało się to przed rokiem na konkursie im.Królowej Elżbiety, Suwanai wyprzedziła o jedno miejsce Rosjanina Jewgienija Buszkowa, pamiętnego zwycięzcę IX Konkursu im.Wieniawskiego w Poznaniu.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)