zakupy

Młodzi ludzie bardzo często chodzą na zakupy najczęściej wydając na nich pieniądze swoich rodziców. Ten rynek jest dla sprzedawców bardzo atrakcyjny, ponieważ doskonale wiedzą oni, że powiązanie dzieci, nastolatków, a później dorosłych z marką gwarantuje ogromny zysk przez wiele lat funkcjonowania korporacji.

Kampanie reklamowe skierowane do najmłodszych bardzo dobrze się przyjmują, a dorośli bardzo często rozpieszczają swoje dzieci i dają im pieniądze na realizację określonych potrzeb. Trzeba jednak zaznaczyć, że uzależnienie od pewnych prawidłowości zakupowych jest niebezpieczne dla umysłu. Konsumpcja nie jest dobra, gdy prowadzi do degradacji i nadmiernego spełniania swoich pragnień. Człowiek od czasu do czasu powinien być oszczędny, a nowoczesne zakupy z reguły do tego absolutnie nie zachęcają.

Wydatki i zarabianie pieniędzy to cel sam w sobie, a jak wiadomo nie jest to raczej ambitna idea

Podsumowując, osoby małoletnie narażone są praktycznie od urodzenia na reklamy dużych korporacji międzynarodowych, które chcą dzięki nowym generacjom zapewnić sobie przetrwanie. Jest to działanie często działające na szkodę umysłu człowieka, który myśli w przeważającej części przypadków, ze zakupy to jedyny cel jego życia.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)