Porady i wydarzenia

Jaki grill będzie odpowiedni dla Ciebie – gazowy czy węglowy?

grill jaki bedzie odpowiedni

Choć chłodna wiosna nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to jest to dobry moment, by przygotować się na cieplejsze dni i zastanowić się nad wyborem grilla, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Potem wystarczy zaprosić rodzinę i znajomych na działkę czy do ogrodu i w pełni cieszyć się wspólne spędzonym czasem.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Pomimo chłodów Polacy już zaczęli przygotowywać się do swojego ulubionego zajęcia – grillowania. Pierwszym wyborem jest zazwyczaj grill węglowy. To tradycyjne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko na własnej działce czy w przydomowym ogrodzie, ale również w trakcie wyjazdów na łono przyrody. Cena grilli węglowych jest przyjazna dla portfela, co pozwala na zakup nawet wtedy, gdy z góry wiemy, że będziemy go rzadko używać.

Przed zakupem grilla musimy zastanowić się, jaki kształt rusztu jest dla nas najlepszy. Okrągły będzie idealny, gdy nie posiadamy zbyt dużo przestrzeni, natomiast prostokątny świetnie sprawdzi się dla dużej rodziny. W tej drugiej opcji doskonałym rozwiązaniem będzie model Komfort Basic z Castoramy, który jest wyposażony w kilka interesujących funkcji – korbę, która służy do zmiany wysokości misy z węglem czy dzielony na trzy ruszt, co pozwala na wygodne mycie.

Na rynku dostępne są modele otwarte i zamykane. Pokrywa sprawia, że czas grillowania się skraca, a mięso czy też warzywa będą idealnie miękkie i dopieczone. W grillach z pokrywą możemy zazwyczaj regulować temperaturę wewnątrz za pomocą otworów. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie – na przykład są modele, które mają specjalny pojemnik na popiół, co pozwala na długie korzystanie ze sprzętu bez konieczności częstego opróżniania.

Zaletą niektórych modeli grilli węglowych, na przykład Master Grill&Party, jest możliwość złożenia i zabrania ze sobą na przykład na wakacje czy wyjazd weekendowy, składający się z prostej konstrukcji jest do złożenia w kila minut.

Przy wyborze grilla węglowego warto zwrócić uwagę na dodatkowe ułatwienia – kółka, które umożliwią łatwe przestawienie go w odpowiednie miejsce, dodatkową półkę czy też haczyki, na których można umieścić akcesoria grillowe.

Grill gazowy – komfort i wygoda

W przydomowych ogrodach coraz częściej pojawiają się grille gazowe, które działają za pomocą przyłączonej do nich butli. Takie grille są wyposażone w kilka palników – zależnie od modelu. Ich zaletą jest brak dymu i możliwość regulacji temperatury – możemy ją precyzyjnie dostosować do przyrządzanych potraw.

Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na liczbę palników – w Castoramie możemy znaleźć między innymi modele czteropalnikowe, takie jak Owsley 4.1, Tippah, czy też Tarhar. To rozwiązanie pozwala na jednoczesne przygotowanie kilku różnych potraw – na przykład mięsa, ryb czy warzyw, czyli potraw zarówno dla mięsożerców, jak i wegetarian. Regulowana wysokość rusztów, dodatkowy boczny palnik, składana półka oraz łatwość w czyszczeniu – wszystko to sprawia, że korzystanie z grilla gazowego to prawdziwa przyjemność.

Warty uwagi rozwiązaniem jest ruszt modularny. Dzięki wyjmowanym modułom można na nim korzystać z woka, czy też używać płyty plancha – jej żeliwna konstrukcja pokryta emalią porcelanową świetnie sprawdzi się do przygotowywania owoców morza, serów, ryb i delikatnych szaszłyków.

Urządzenia elektryczne – pomysł na całoroczne grillowanie

Jeżeli uwielbiamy potrawy grillowane i chcemy się nimi delektować przez cały rok, idealnym rozwiązaniem będzie grill elektryczny, taki jak na przykład Master Grill&Party MG401. Można go używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jest on wyposażony w pokrętło regulujące temperaturę, co pozwala na przygotowanie różnego rodzaju potraw.

Niezależnie od tego, czy szykujesz duże przyjęcie dla rodziny i przyjaciół, czy też potrzebujesz sprzętu tylko dla siebie i najbliższych, chcesz go używać w swoim ogrodzie, czy też planujesz zabrać go ze sobą na wakacje – w Castoramie znajdziesz rozwiązania na każdą kieszeń!