Świat mody

Jak wybrać najlepszy kostium kąpielowy?

kostium kapielowy

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, co oznacza, że kobiety zaczynają szukać strojów kąpielowych, w których czułyby się doskonale. Niestety wybranie tego najlepszego stroju wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Jest to część garderoby, która zazwyczaj jest dobrze dopasowana do ciała, przez co niektóre panie mogą nie czuć się komfortowo. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest dopasowanie stroju do sylwetki i rozmiaru, by wyglądać dobrze i czuć wygodę zarówno podczas pływania, jak i odpoczynku na plaży.

Dwuczęściowy, czy jednoczęściowy – jaki kostium kąpielowy lepiej kupić?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje strojów kąpielowych – dwuczęściowe i jednoczęściowe. To jaki wybrać najlepiej zależy od sylwetki, a także upodobań kobiety. Jedynym wyjątkiem są kobiety w ciąży, które dla własnej wygody oraz troski o zdrowie dziecka zazwyczaj decydują się na strój jednoczęściowy, który doskonale zasłania brzuszek. Stroje jednoczęściowe pozwalają na zachowanie większego komfortu. Stroje dwuczęściowe odsłaniają znacznie więcej ciała, przez co uwydatniać mogą niedoskonałości. Jeśli nie czujesz się pewnie odsłaniając swoje ciało w takim natężeniu najlepszym rozwiązaniem będzie kąpielowy strój jednoczęściowy, który może być równie kobiecy i stylowy, co modele składające się ze stanika i majtek.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kostium kąpielowy?

Stroje kąpielowe bez względu na to, czy składają się z jednej, czy dwóch części powinny być stworzone z wysokiej jakości materiałów wyróżniających się dużą elastycznością. Bardzo ważne jest to, by były grubsze, ponieważ zakłada się je na nagą skórę. Tak więc trzeba dopilnować, by nie prześwitywały. Powinny być elastyczne, by doskonale przylegać do ciała. Czemu jest to takie ważne? Podczas pływania materiały wprawiane są w ruch, jeśli są niskiej jakości mogą odrywać się od skóry, przez co zwiększa się ryzyko zsunięcia kostiumu z ciała podczas ruchu pod wodą.

Rozmiar kostiumu kąpielowego – jak wybrać?

Nie można zapomnieć o tym, że rozmiar kostiumu kąpielowego powinien być doskonale dopasowany do noszonego obecnie. Jest to ważne dla zachowania komfortu i utrzymania kostiumu na odpowiednim miejscu podczas pływania. Wydawać się może, że najlepiej sprawdzać się będą modele o rozmiar większe. Jednak warto kierować się rozmiarówką noszoną na co dzień.

Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by możliwe było wybranie stylizacji na plaże i do pływania, w której poczujesz się świetnie i będziesz w stanie cieszyć się z każdego słonecznego dnia.