Akcesoria i dodatki

Damska torebka – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

damska torebka

Poręczne listonoszki, kopertówki, kuferki, a może shopperki? Wybór damskiej torebki nigdy nie należał do najłatwiejszych, a możliwości jest wiele. Jak wybrać taką, która podkreśli nasz outfit, a przy tym będzie praktyczna i zmieści zarówno drobiazgi, jak i większe przedmioty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu? Podpowiadamy.

Pragmatyzm w parze ze stylem

Kobiety kochają akcesoria w postaci torebek, które są najchętniej kupowanym dodatkiem, tuż obok butów. Kiedy jednak konieczne jest zaopatrzenie się w solidną, funkcjonalną torebkę, która ma służyć nam przez ładnych kilka lat, wybór odpowiedniego modelu okazuje się niemałym przedsięwzięciem. Aby wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na kilka cech.

  • Zastosowanie – przede wszystkim warto się zastanowić do jakiego celu będzie nam służyć: czy ma się komponować ze stylem i podkreślać wieczorową kreację, czy raczej powinna to być wygodna, pojemna i użyteczna przyjaciółka, która będzie towarzyszyć nam na co dzień. Torebka codzienna powinna być w jak największym stopniu dostosowana do naszego trybu życia, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. Jeśli musimy mieć pod ręką laptop, to konieczna jest dostosowana do tego kieszeń. W torebce Citysafe CX slim briefcase firmy Pacsafe znajdziemy kilka przegród m.in. główną komorę, kieszeń na laptop, komorę z organizerem zamykaną na suwak i kieszeń na tablet. Natomiast torebka damska Stylesafe zawiera osobną kieszonkę na telefon, sekretną kieszeń i jedną taką na butelkę z wodą.
  • Styl i materiał – jeśli torebkę wybiera kobieta, w garderobie której dominuje styl elegancki, to powinna wybrać taką, która odda jest charakter. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość, by w ciągu dnia zmienić torebkę z dziennej na wieczorową, dlatego warto wyposażyć się w uniwersalny model, pasujący do każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem jest np. shopperka w kolorze czarnym – szczególnie w okresie zimowym, natomiast w sezonie wiosenno-letnim alternatywą będą kolory beżowe lub szarości. Przy wyborze odpowiedniego modelu, zwróćmy uwagę, by była solidnie wykonana. Bardzo dobrą wytrzymałością i trwałością charakteryzują się torebki ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości poliestru i nylonu. To właśnie od materiału zależy w jaki sposób jej zawartość będzie zabezpieczona i chroniona przed uszkodzeniami.
  • Technologie antykradzieżowe – warto zadbać o to, by torebka oprócz estetycznego wyglądu była również wyposażona w szereg patentów antykradzieżowych jak np. samoblokujące się suwaki zabezpieczające przed rozsunięciem zamka czy stalową siatkę wbudowaną w korpus torebki, która uniemożliwia jej rozcięcie od frontu, boku i co najważniejsze od dołu. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie najczęściej zdarzają się kradzieże na skutek przecięcia powłoki bagażu. Jeśli obawiamy się powszechnej dziś kradzieży tożsamości, sprawdźmy, czy wybrany model posiada specjalną kieszeń wyposażoną w technologię RFID chroniącą przed nieautoryzowanym zeskanowaniem kart. Takie rozwiązania oferuje marka Pacsafe.
  • Dopasowanie do sylwetki i postury – najlepszym wyborem jest zakup torebki proporcjonalnej do naszej postury i wzrostu. Zbyt duża torebka, przytłaczająca swoim rozmiarem będzie niekorzystnie wyglądać i tylko podkreśli niekorzystne strony sylwetki.