Modne buty

Buty trekkingowe wygodne od pierwszego założenia

buty trekkingowe

Wykonane zostały z najlepszych materiałów, charakteryzuje je różnorodna kolorystyka, do tego są lekkie, wygodne i co najważniejsze dostępne od ręki i w atrakcyjnych cenach. Tak w telegraficznym skrócie można opisać najnowszą kolekcję obuwia trekkingowego, którą wprowadza na rynek polski producent NIK Giatoma Niccoli.

Tegoroczne lato było upalne i wybór obuwia nie był trudny. Niemal przez cały czas towarzyszyły nam lekkie japonki, klapki i sandały. Teraz trzeba się będzie z nimi pożegnać i zastąpić butami, które sprawdzą się jesienią. Ci, którym aktywność fizyczna, górskie i nizinne wędrówki nie są obce powinni zdecydować się na buty trekkingowe. Już niebawem ich wybór na polskim rynku będzie jeszcze większy, ponieważ pojawi się na nim nowa kolekcja marki NIK.

Obuwie produkowane w Dębowicy koło Łukowa,  jest wykonane wyłącznie z naturalnych skór

– W większości modeli zastosowaliśmy membrany paroprzepuszczalne, które zapewniają z jednej strony wodoodporność, z drugiej wentylację wnętrza obuwia – mówi Tomasz Nurzyński, właściciel fabryki obuwia NIK. – Podeszwy zostały zbudowane z różnych mieszanek gum, zapewniających odpowiednią przyczepność do podłoża. Dodatkowo w konstrukcji zewnętrznej często stosuje się  wysoko wytrzymałe materiały zapewniające trwałość miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, obtarcia, obicia.

W nowej kolekcji znajdą się półbuty oraz trzewiki ponad kostkę w grupach rozmiarowych zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

– „Trekkingi” dedykowane są dla ludzi aktywnych, lubiących „wypady”  w teren czy górskie wędrówki – dodaje właściciel fabryki obuwia NIK.

Projektanci butów trekkingowych marki NIK zadbali również o bogatą kolorystykę – od jasnych kolorów (białych, żółtych) przez bardziej stonowane (szarych, niebieskich), po praktyczne ciemne (czarne, różne odcienie brązów, bordowe, granatowe).

– Przy okazji omawiania kolorystyki i związanych z tym indywidualnych preferencji nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniego gatunku skóry. Generalnie stosujemy dwa gatunki skór – licową i skórę typu „nubuk”. Pierwszy gatunek jest bardziej odporny na wszelkie warunki występujące w terenie i jest wygodniejszy pod kątem utrzymania w czystości i konserwacji. Natomiast drugi jest zdecydowanie mniej odporny na zabrudzenia, ale w połączeniu z szerokim wachlarzem środków impregnujących także doskonale sprawuje się w codziennej eksploatacji, zapewniając większą w porównaniu ze skórą licową zdolnością „oddychania”, czyli przepuszczania cząstek powietrza, wspomagając niejako pracę membran w wentylacji wnętrza obuwia – mówi Tomasz Nurzyński.

NIK Giatoma Niccoli to polski producent obuwia, istniejący na rynku obuwniczym od 1989 roku. Obecnie „NIK” produkuje obuwie w dwóch zakładach produkcyjnych: jednym zlokalizowanym w Dębowicy koło Łukowa, a drugim w Międzyrzecu Podlaskim. W firmie zatrudnionych jest 250 pracowników.