buty

Od prawie trzydziestu lat ludzie wybierają samochody Lexusa, by wygodnie podróżować na większych i mniejszych dystansach. Okazuje się, że od teraz w Lexusach można również… chodzić. A to za sprawą butów Walsh x Lexus – Fuji Red opracowanych przez brytyjską markę Norman Walsh we współpracy z Lexusem.

Buty jak Lexus CT F Sport…

Inspiracją do stworzenia nietypowych snickersów Walsh x Lexus – Fuji Red było wnętrze kompaktowego Lexusa CT w wersji F Sport. By oddać luksusowy charakter samochodu, zamiast zwykle stosowanego materiału projektanci postanowili wykorzystać skórę tapicerską, specjalnie sprowadzoną z Włoch. Duch luksusowego hatchbacka odtwarzają również wstawki z perforowanej skóry, wzorowane na tej zastosowanej w fotelach auta, a także precyzyjne przeszycia w czerwonym kolorze.

To właśnie czerwień jest motywem przewodnim w kolorystyce butów. I w tym elemencie widać inspirację wnętrzem Lexusa CT F Sport, bowiem projektanci wybrali odcień Fuji Red, charakterystyczny dla tego modelu. Uzupełnieniem są wstawki z czarnego zamszu. Brytyjski producent nie zapomniał również o trwałości, od lat będącej jednym ze znaków szczególnych Lexusa. Podeszwy snickersów wykonano z wytrzymałego tworzywa PVC. A o wygodę dba specjalna pianka we wnętrzu butów.

…Lexus CT F Sport jak buty

Lexus postanowił uczcić tę nietypową współpracę, tworząc specjalny egzemplarz modelu CT. Tak oto powstał Lexus CT F Sport inspirowany butami… inspirowanymi Lexusem CT F Sport. Całe nadwozie miejskiej hybrydy pokryto specjalnym oklejeniem, stworzonym przez specjalistów z firmy Funkeefish. Jego autorzy otrzymali próbki materiałów z których wykonano wyjątkowe snickersy, by wiernie odtworzyć wygląd butów Walsh x Lexus – Fuji Red. W efekcie uzyskano grafikę, która dokładnie oddaje nie tylko kolorystykę, ale również odwzorowuje miejsca łączenia fragmentów skóry i jej fakturę, sprawiając wrażenie, że oklejenie jest trójwymiarowe. Na powierzchni auta nie zabrakło również symbolu brytyjskiej flagi, który jest znakiem szczególnym Norman Walsh.

Ale zmiany nie skończyły się na nadwoziu. Wyjątkowy Lexus CT 200h F Sport spoczął na 18-calowych, aluminiowych felgach Bola B12, dodatkowo pomalowanych w czarnym, matowym kolorze, by lepiej oddać nietypowy charakter tego egzemplarza. Na obręcze naciągnięto opony niższym profilu 215/40, a całe auto zostało obniżone o 30 mm, dzięki zastosowaniu sprężyn Direnza.

Luksusowe, brytyjskie buty

Firma Norman Walsh powstała w 1961 roku i ma niezwykle bogate doświadczenie w tworzeniu butów sportowych wysokiej jakości. To właśnie w butach tej brytyjskiej firmy Roger Bannister jako pierwszy człowiek w historii przełamał granicę 4 minut w biegu na jedną milę. Walsh był również pierwszym w historii producentem górskich butów do biegania.

Limitowane snickersy Walsh x Lexus – Fuji Red, podobnie jak pozostałe buty Norman Walsh są produkowane ręcznie w angielskim Bolton. Sugerowana cena pary tego wyjątkowego, luksusowego obuwia przeznaczonego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn to 165 funtów, czyli ponad 800 złotych.