kwiaty i bizuteria

Unikatowa, niepowtarzalna biżuteria to wyjątkowy prezent na Dzień Matki. I nie tylko na tę okazję. Ponad 100 najpiękniejszych obiektów sztuki jubilerskiej z XIX i XX wieku, zobaczyć i wylicytować można będzie już 25 maja w DESA Unicum. Pojawią się m.in. pierścionki, kolczyki, broszki i naszyjniki zdobione niezwykle modnymi w tym sezonie szafirami, opalami, rubinami i szmaragdami. 

Biżuteria i kwiaty

Połączyliśmy te dwa wątki i stworzyliśmy wyjątkową propozycję inspirowaną wiosną. Na wystawie nie brakuje biżuterii z motywami roślinnymi. Przykładem może być m.in. pierścionek z rubinami i diamentami, wyglądający jak barwny kwiat czy kolczyki z białego złota pochodzące z Francji z końca XX wieku. Ale to tylko dwa spośród wielu innych wyjątkowych obiektów.

Na wystawie i aukcji zobaczyć można będzie również kolczyki, pierścionek i naszyjnik z kolekcji „Happy Diamonds” słynnej światowej marki Chopard. To innowatorski pomysł z 1976 roku na stworzenie linii biżuterii, gdzie umieszczone pomiędzy dwiema szafirowymi szybkami frywolne małe diamenty podskakują w zamknięciu przy każdym ruchu. „Happy Diamonds” to symbol radości życia i wolnego ducha. Kolekcja ta do dnia dzisiejszego cieszy się niezmienną popularnością i rozpoznawalnością.

Kwiatowa biżuteria

W tym sezonie niezwykle modna jest biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych. Ciekawym przykładem mogą być naszyjnik, bransoleta i pierścionek z opalami. Znalezienie dwóch podobnych do siebie opali jest praktycznie nieosiągalne. Możemy się o tym przekonać dokładnie przyglądając się temu kamieniowi, gdzie gra barw jest niepowtarzalna i rozkłada się indywidualnie w każdym z nich. Opal szlachetny jest kamieniem delikatnym, mieniącym się pożądanym blaskiem ognia. Z kolei szafiry charakteryzują się niezwykle piękną, błękitną barwą. Tworzą zgrany duet z diamentami. Na wystawie i aukcji zobaczyć można m.in. kolczyki w typie art déco czy pierścionek z diamentami z połowy XX wieku, a także wyjątkowe kolczyki z wiedeńskiej pracowni jubilerskiej.

Jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych kamieni szlachetnych są również szmaragdy. Szczególnie rozsławiła je legendarna Kleopatra. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie m.in. pierścionek z XIX wieku czy bransoletę art déco z tymi właśnie kamieniami. Warto również zwrócić uwagę na wyroby z koralu i turkusu, które również urzekają intensywnymi barwami.