Wzorzyste rajstopy niedoceniany element damskiej garderoby

Każda kobieta w swojej komodzie posiada co najmniej kilka par rajstop. Jednak większość wychodzi z założenia, że rajstopy służą do korekty nóg. Mają je ujednolicić, przyciemnić, tak aby wydały się bardziej zgrabne. Bardzo często rajstopy wzorzyste pełnią funkcję cienkich spodni, które mają ochronić przed chłodem. Większość Polek traktuje rajstopy po macoszemu, stanowią jedynie tło dla ubranej sukienki czy też butów.

Moda na rajstopy wzorzyste

Trendy się zmieniają, a wzorzyste rajstopy zmieniają powszechne wyobrażenie o tej części kobiecej garderoby. W jaki sposób je nosić i dopasowywać do pozostałych elementów garderoby? Wzorzyste rajstopy nadają przede wszystkim młodzieńczych i szalonych akcentów całemu strojowi. Dzięki nim można w błyskawiczny sposób zmienić swój wygląd i dodać odmiennego charakteru swojej stylizacji. Zakupione choćby jedne rajstopy wzorzyste stworzą całkowicie nowy zestaw ubrań. To wniesienie świeżości i nutki spontaniczności do garderoby.

Główne zasady noszenia rajstop we wzory

Wzorzyste rajstopy należy nosić według pewnych zasad, tak aby osiągnąć pożądany efekt. Zasada – im bogatszy wzór, tym skromniejsze pozostałe elementy stroju jest jak najbardziej prawdziwa. Nie można w obu kwestiach przesadzić. Poza tym, barwy należy odpowiednio łączyć, tak aby dominujący kolor na rajstopach nawiązywał do odcieni ubrania. Z kolei pionowe wzory wydłużają oraz wyszczuplają nogi, a poziome mają odwrotne działanie.

Czego nie robić dopasowując rajstopy?

Przede wszystkim rajstopy w duże i geometryczne wzory nie można łączyć ze wzorzystymi tkaninami sukienek czy też spódnic. Jeśli chodzi o buty, to nie należy ubierać tych na płaskiej podeszwie, gdyż nie osiągniemy efektu wysmuklonych nóg. Jeśli wzorzyste rajstopy chcemy ubrać do pracy w biurze, to nie stosujmy zbyt fantazyjnych wzorów, najodpowiedniejsze będą z klasycznymi wzorami, choćby koronkowe. Znajdziesz je choćby na https://www.gabriella.pl/pl/grube-wzorzyste/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *