Damskie rajstopy rozwiązanie dla wszystkich?

Rajstopy to nie tylko bardzo dobre rozwiązanie na chłodniejsze dni, ale również sposób na to, aby uzyskać efekt smukłych nóg, czy też uczynienie ich bardziej kuszącymi. Rajstopy damskie są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach, wzorach, a także grubościach. To sprawia, że ten element garderoby każda kobieta może dobrać dla siebie w sposób indywidualny. Damskie rajstopy skutecznie można wybrać pod swoje potrzeby, oczekiwania i preferencje.

Rajstopy damskie, jak wygląda ich tabela rozmiarów?

Czym należy kierować się zanim zakupimy rajstopy? Właściwie dobrana rozmiarówka, to zarazem wygoda i zabezpieczenie przed nieestetycznym rolowaniem, zsuwaniem się. Rajstopy damskie nie mogą być ani za duże, ani też obcisłe, gdyż mogą spowodować wystąpienie zaburzeń krążenia. To najczęstsza przyczyna powstawania żylaków oraz cellulitu. W zależności od producenta tabela rozmiarów może się różnić. Najczęściej spotyka się numerację od 1 do 5. Damskie rajstopy posiadają też dwa rozmiary bardziej uniwersalne, tj. ½ oraz ¾ .

Konsekwencje źle dobranych rajstop

Kluczem do dopasowania odpowiedniego rozmiaru jest regularne mierzenie, ważenie i sprawdzanie obwodu swoich bioder. Każda kobieta musi wiedzieć, że rozmiar rajstop dopasowuje się indywidualnie. Nieodpowiedni rozmiar to większe prawdopodobieństwo, że zmniejszy się trwałość produktu, pojawią się dziurki w okolicach kroku oraz palców. Zbyt małe wymiary zakupionych rajstop to obawa, że wzór stanie się rozciągnięty i wyblakły. Damskie rajstopy zbyt długie, przyczynią się do powstawania marszczeń, zwijania w okolicach kostek.

W jaki sposób zakupić dobry rozmiar?

Każda firma produkująca rajstopy zamieszcza na swoich opakowania informacje dotyczące wagi, wzrostu oraz obwodu bioder. Te partie ciała należy odpowiednio wymierzyć. Stąd też najczęściej, kobiety o filigranowych wymiarach powinny zaopatrzyć się w rajstopy damskie o rozmiarze XS. Jeśli każdy z tych parametrów jest wyższy od tego na opakowaniu, to należy zdecydować się na rozmiarówkę większą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *