Rajstopy uciskowe sposób na zdrowe nogi

Na rynku dostępny jest szeroki wybór artykułów, które okazują się pomocne zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu żylaków kończyn dolnych. Rajstopy przeciwżylakowe można zakupić jako podkolanówki, rajstopy czy też pończochy. Produkt ten spisze się rewelacyjnie w przypadku osób, które od lat walczą z chorobami żylnymi lub też zmagają się z pierwszymi objawami z problemem krążenia. Są idealnym rozwiązaniem na skurcze łydek, uczucie ciężkości nóg czy też wszelkiego rodzaju obrzęki.

Do pracy, na wieczory, na każdą okazję – rajstopy przeciwżylakowe

Większość czasu w ciągu dnia spędzasz w pozycji stojącej lub siedzącej? Rajstopy przeciwżylakowe spiszą się rewelacyjnie podczas pracy lub podróży. Za sprawą stopniowego ucisku nóg są w stanie poprawić krążenie krwi, zapobiegają zmęczeniu oraz powstawaniu obrzęków. Rajstopy uciskowe łagodzą też pierwsze objawy niewydolności żylnej. Użytkować można je na co dzień, a poza tym są wizualnie bardzo atrakcyjne.

Na jakie rajstopy zdecydować się?

Rajstopy uciskowe należy dobrać tak, aby spełniały swoje przeznaczenie. Na rynku znajdziemy produkty o różnym stopniu ucisku. Te profilaktyczne posiadają słabszy współczynnik, który wynosi poniżej 17 mmHg. Przeznaczone są one dla osób, która jeszcze nie zmagają się z problemami związanymi z żylakami. Jednak lepiej chuchać na zimne, gdy są obciążone dziedzicznymi skłonnościami ku temu. W momencie, kiedy zauważy się pierwsze „pajączki”, to warto wyposażyć swoją garderobę w rajstopy przeciwżylakowe.

Zakup skonsultuj z lekarzem

Jeśli choroba żył nadal występuje, to warto skonsultować jej stan z lekarzem flebologiem. Specjalista może zalecić stosowanie rajstop o wyższym stopniu kompresji. Pierwsza klasa to rajstopy uciskowe o ucisku wynoszącym ponad 15 mmHg. Są zalecane dla osób z lekkimi żylakami lub nieustannym uczuciem ciężkości nóg. W przypadku drugiej klasy rajstopy przeciwżylakowe mają współczynnik ucisku ponad 20 mmHg i pomagają zwalczać obrzęki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *