Od dekad królowały cieliste pończochy

Od wielu lat utarło się przekonanie, że eleganckie kobiety łączą sukienki wizytowe tylko i wyłącznie z rajstopami w cielistych barwach. Gołe nogi uważano za brak taktu, zły smak w wyższych sferach. Jednak już w latach dziewięćdziesiątych zaczęto odchodzić od tego trendu. Rajstopy stawały się passe i zaczęto je ubierać przede wszystkim do biura oraz na bardzo oficjalne uroczystości. Na mniej formalnych przyjęciach rezygnowano z nich.

Zmiany w ostatnich sezonach

Istnieją dwie szkoły. Pierwsza z nich jest wierna tradycji i jej zwolennicy uważają, że wypada założyć pończochy do eleganckiej sukienki. Drugie stronnictwo wyznaje zasadę, że rajstopy są wyznacznikiem bezguścia. Jednak w ostatnich sezonach widać powrót do noszenia cielistych i cienkich rajstop. Panuje moda na staroświecki styl, beżowe rajstopy bez większego połysku. Jednak dla wielu kobiet nadal noszenie rajstop do wizytowych sukienek pozostaje kwestią indywidualnego wyboru.

Z czym wiąże się rezygnacja z rajstop?

Kobiety, które nie wyposażają swojej garderoby w rajstopy nie martwią się o to, że pończochy pozaciągają się lub w nich pójdzie oczko. Gołe nogi to kompletna swoboda pod tym względem. Jest to bardziej eleganckie rozwiązanie np. na weselach, gdzie wiele kobiet po pewnym czasie zmaga się z problemami związanymi z pozaciąganymi nitkami.

Wybierz opcję pasującą do twoich butów

Rozwiązaniem dylematu mogą być twoje buty. Noszenie rajstop do odkrytych butów jest jednoznacznie oceniane w sposób negatywny. W przypadku odsłoniętych palców niedopuszczalne jest ich zakrywanie pończochami! Rajstopy nie pasują też do sandałów, chyba, że decydujemy się na ekstrawagancki styl, jednak wymaga to odpowiedniego wyczucia całej naszej stylizacji. W przypadku butów z odkrytą piętą można pozwolić sobie jedynie na cienkie rajstopy w kolorze cielistym. Swoboda wyboru następuje, gdy ubieramy pantofle na wieczorowe wizytowe spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *