Ekstrawagancja czy wyprzedzenie epoki?

Coraz częściej sprawdzają się świetnie w pracy i na oficjalnych imprezach. Jako kolorowe dodają uroku do każdej stonowanej stylizacji. Wzorzyste wzbogacają ekstrawagancki wygląd. Tak można opisać najkrócej przeznaczenie damskich rajstop. A co powiecie na to, aby kupić ten element garderoby dla swoich mężczyzn? To kolejny przykład równouprawnienia czy po prostu trend modowy, który za kilka lat stanie się czymś zupełnie normalnym?

Mężczyźni z dumą zakładają rajstopy

Na pokazach modowych jest już to normalny obrazek. Mężczyźni ubierają rajstopy, czerpią inspiracje z damskich garderob. Powstaje coraz więcej firm, które wprowadzają rozróżnienie płci w kwestii oferty rajstop. To nie tylko ochrona przed zimnem, lecz też do głosu dochodzą pobudki czysto modowe. Historycznie, to właśnie rajstopy powstały z myślą o mężczyznach. To oni je pierwotnie nosili. Nogawice oraz pończochy były wykonane z wełny i jedwabiu. Świetnie grzały i chroniły przed zimnem, a także poprawiały krążenie.

Czy mężczyzna w rajstopach może wyglądać męsko?

Rajstopy zostały wyparte z męskich garderob przez spodnie. Przeniknęły do szaf tancerek, wzbudzały zainteresowanie u kobiet oraz projektantów modowych. Jednak mężczyźni chcą i noszą rajstopy. Grube potrafią grzać lepiej niż kalesony, które nie wyglądają tak efektownie jak nylonowe pończochy. Noszone są do spodenek oraz najlepszych butów typu sneakers. Robią tak coraz częściej raperzy, gwiazdy, celebryci.

Mantyhouse – wyrób pończochowy dla mężczyzn

W amerykańskim angielskim to termin, który oznacza wyroby nylonowe noszone przez mężczyzn. Najczęściej są ubierane pod spodnie, tak aby dodatkowo grzały nogi. To bardzo mocny trend na wybiegach modowych. Panowie najbardziej lubią kolor czarny, rzadziej korzystają z kolorowych wersji. Rajstopy dla mężczyzn chronią także przed otarciami i pozwalają na oddychanie skóry nóg. Przede wszystkim inspirują także stylem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *