koncert

Borejko cały koncert osobiście komentował (podobnie jak w Moskwie czyni to niekiedy Rożdiestwienski), a na zakończenie poprowadził niedługą, lecz ciekawą dys­kusję ze słuchaczami, podczas której zostałem wywołany i ja, by powiedzieć coś więcej o Lutosławskim. 

Dodam, że godne uwagi są i inne inicjatywy jekatierinburskiej filharmonii, kierowanej przez A. Kołoturskiego i A. Gazeleridiego. W poprzednim sezonie zorganizowano tu pierwszy wszechzwiązkowy festiwal duetów fortepiano­wych, potem głośny przegląd twórczości Sofii Gubajduliny, wreszcie przenie­sienie części koncertów moskiewskiej .Alternatywy”.  W sezonie, o którym piszę, odbył się tu pierwszy radziecki festiwal zespołów bajanowych i akor­deonowych oraz festiwal muzyki religijnej – rosyjskiej, abchaskiej, żydo­wskiej, murzyńskiej i zachodnioeuropejskiej.

Klaudia Godula

Hej wszystkim! Tutaj Klaudia i prowadzę tą stronę o modzie. Zbieram i wyszukuję wszystkie nowinki, które tutaj widzicie. Mam nadzieję, że każdy z was jest zadowolony z mojej pracy i z chęcią korzystacie z moich rad i uwag. Liczę, że będziecie czytać każdy wpis! Miłego dnia ;)