Długie paznokcie a rajstopy

Kobiety, które mają długie paznokcie stają przed dużym dylematem. Jak założyć pończochy, tak aby nie zaciągnąć oczka? Zdaniem producentów istnieje rozwiązanie z tej trudnej sytuacji. Otóż sugerują, aby przed wykonaniem tej czynności ubrać rękawiczki. Dzięki temu nie dojdzie do podarcia cienkiego materiału. Poza tym nie będzie też sytuacji, w której je pozaciągamy.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Pamiętaj, że rajstopy nie mogą być za małe, ani też za duże. Nawet przy wysokiej jakości materiału źle dopasowane pończochy mogą uleć zniszczeniu. Jeżeli nie masz jednak wyboru, to w sklepie zakup większe niż za ciasne. Nie będziesz musiała obawiać się zaciągnięć, ponieważ przy zbyt małym rozmiarze stale będą naprężone, a wówczas o puszczenie oczka jest znacznie łatwiej.

Uważaj gdzie przechowujesz i jak je pierzesz

Trwałość rajstop jest uzależniona także od warunków ich przechowywania oraz prania. Wykonując tą drugą czynność najlepiej robić to ręcznie. Jeśli chcesz to zrobić w pralce, to zakup specjalne woreczki do prania rajstop. Nie używaj mocnych detergentów oraz programów z silnym wirowaniem. Przed włożeniem do pralki wywracaj je na lewą stronę. Jeśli przechowujesz rajstopy w drewnianej szufladzie, to mogą łatwiej się pozaciągać. Nie kładź obok nich biustonosza lub swetrów zapinanych na metalowe zamki.

Ostrożnie ubieraj rajstopy

Najwięcej rajstop ulega uszkodzeniu przy ich zakładaniu. Twoje nogi powinny mieć suchą skórę, unikaj zakładania zaraz po prysznicu lub balsamowaniu. Wówczas wilgotność może sprawić, że rajstopy się przykleją do skóry, a wtedy łatwiej o ich zaciągnięcie. Podobnie w przypadku pierścionków, bransoletek. Najpierw rajstopy, a później tego rodzaju dodatki. Nawet mając ubrane lateksowe rękawiczki rób wszystko powoli i ostrożnie. Prostym trickiem na zwiększenie trwałości rajstop jest ich potarcie o mydło, które usztywnia i wzmacnia materiał z którego są wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *